• Pyžamový deň

• Piatkový deň v škole bol pre nás zvláštny - bol pyžamový...Áno, každý z nás si vzal  na Katarínu svoje pyžamo do školy. Čaro dňa bolo umocnené aj zimným príslovím : Na Katarínu skry sa pod perinu

Keďže perina a pyžamo patria k sebe, tak sme si aj v škole užili pyžamový deň, na ktorý tak skoro nezabudneme...

• COSMOS DISCOVERY Bratislava exkurzia

•   V rámci spestrenia vyučovania  predmetov Technická výchova a Informatika sa žiaci 7.až 9.  ročníkov zúčastnili exkurzie na interaktívnu výstavu  v Bratislave COSMOS DISCOVERY.  Oboznámili sa s históriou dobývania vesmíru, na vlastné oči mohli vidieť mnoho originálnych exponátov, ako aj reálnu výstroj kozmonautov a techniku používanú na orbite zemegule a  Mesiaci. Okrem toho si niektorí aj vyskúšali cvičné trenažéry pre výcvik kozmonautov. Výstava sa nám veľmi páčila a v budúcnosti sa sem určite vrátime.

• Výsledky olympiády zo slovenského jazyka

• Olympiáda zo slovenského jazyka je každoročne vyhlasovaná súťaž žiakov základných a stredných škôl s cieľom upevňovať a rozširovať ich vedomosti a komunikačné zručnosti. V školskom kole súťaže si zmeralo svoje sily 30 žiakov ôsmych a deviatych ročníkov. Absolvovali vedomostný test, pracovali s textom a napokon predviedli aj svoje rečnícke schopnosti v pripravenom príhovore. Výsledky sú nasledovné:

1. miesto: Alžbeta Anna Sedliaková (9.B)

2. miesto: Natália Pažická (9.A), Natália Plevová (8.A)

Alžbeta Anna Sedliaková absolvovala 10.11. 2022 okresné kolo olympiády v Žiline. Veľmi sa tešíme, že vo veľkej konkurencii žiakov z 34 škôl dosiahla vynikajúce 6. miesto a stala sa úspešnou riešiteľkou.

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili, a Betke gratulujeme k úspechu.

• Triedne ZR

• Vážení rodičia.

Triedne schôdzky ZR sa uskutočnia formou konzultácií dňa 23.11.2022 v popoludňajších hodinách. Čas bude upresnený triednym učiteľom v žiackej knižke. Tešíme sa na stretnutie s Vami!

• Gvoboj jeseň 2022

• Dňa 11. 11. 2022 sa 4 naši žiaci zúčastnili matematickej súťaže Gvoboj, ktorú organizuje Gymnázium Veľká okružná v Žiline.

Nazbierali matematické skúsenosti a zručnosti a už teraz sa tešia na jarné kolo.

• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

• Riaditeľ školy oznamuje, že podľa §150 ods. 5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z.z. o organizácií školského roka na základných a stredných školách udeľuje  dňa 18.11.2022 z organizačných dôvodov riaditeľské voľno žiakom Základnej školy v Rajeckých Tepliciach.

• Mikulášska zbierka

• Blíži sa december a s jeho začiatkom neočakávame iba bielu pokrývku v podobe snehu, ale taktiež sladké odmeny od Mikuláša. Nie každý máme to šťatie, nie každý máme niekoho, kto nám takúto radosť môže urobiť.

Moje meno je Romana Urbancová a nielen, že som bývalou žiačkou tejto školy, tiež sa už nejaký čas venujem dobrovoľníctvu pre organizáciu Úsmev ako dar, kontrétne detičkám z Centier pre deti a rodiny.

Od 14.11. do 25.11. v spolupráci so ZŠ Rajecké Teplice organizujeme Mikulášsku zbierku, ktorej výťažok pôjde práve pre deti z CDR Žilinského kraja, v rámci nášho anjelského programu na Úsmeve. V týchto dátumoch môžete priniesť sladké dobroty, ktoré sa budú zbierať do škatuľky (miesto bude oznámené). Taktiež môžete prispieť výrobkom pekného priania, pohľadnice. Zapojte sa do našej zbierky, aj touto maličkosťou dokážete vyčariť úsmev a spríjemniť toto obdobie v CDR-kách nášho kraja.

Nájdeš nás:FB: Úsmev ako dar - ZA krajIG: usmevakodar_za

V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhaj kontaktovať:

FB: Romana UrbancováMail: urbancovaromana3@gmail.com

Viac na plagátiku: 63C037DA-BE7B-453D-8D0C-2E8EB3972303-1.pdf​​​​​​​

• Pozorovanie oblohy

• V dňoch 8. a 9. novembra sa žiaci 1.stupňa a 5-tych ročníkov zúčastnili jednoduchého pozorovania oblohy v prenosnom planetáriu, ktoré bolo rozložené v malej telocvični.

Žiaci sa oboznámili s planétami Slnečnej sústavy, súhvezdiami na nočnej oblohe, s pohybom Zeme. prečo sa striedajú 4 ročné obdobia, čo je Slnko a aké procesy na ňom prebiehajú, čo je na Mesiaci.

Na záver záver si pozreli fil Polaris a Zvieratká vo vesmíre.

• Hodina so škôlkarmi

• Dňa 9.novembra sme mali v prvej triede milú návštevu. Prišli nás pozrieť budúci prváci.

Bola to hodina nových vecí a zábavy.

Veríme, že sa im páčilo

Ďakujeme .

• Beh svätého Andreja v Skalke

• Ahoj ahoj,
            na vedomie sa dáva, že sa bude konať beh sv. Andreja.
            Tentokrát sa bude konať aj detská kategória a víťazov čakajú skvelé ceny.
            Vítaní sú všetci a všetky vekové kategórie.

Viac info sa dozvieš v letáku: beh_svateho_andreja.pdf​​​​​​​

• Prednáška prevencie kriminality

• Dnes na škole prebehla prednáška  prevencie kriminality (Nenávistné prejavy) z informačnej kancelárie pre obete trestných činov Ministerstva vnútra SR v Žiline. Prednášky sa zúčastnili žiaci 7. ročníkov. Boli oboznámení, ako sa brániť a predchádzať nenávistným prejavom, šikane, kyberšikane, fishingu, hate speech, hoaxom, stalkingu  a podobným prejavom voči vlastnej osobe a iným.

• Beh 17. novembra

• V Žiline sa dnes konalo bežecké športové podujatie, ktorého sa zúčastnili aj niektorí žiaci našej školy. Po dvoch rokoch prestávky bola účasť pretekárov veľká, žiaci si tak mohli zmerať sily v cezpoľnom behu do kopca aj z kopca s mnohými ďalšími. V kategórii dievčat W13 sa z 85 pretekárok umiestnila Amanda M. na 17. mieste. V kategórii chlapcov M13 sa zo 115 pretekárov umiestnil Štefan Š. na 15. mieste, Boris M. na 25. mieste, Andrej H. na 28. mieste, Šimon M. na 49. mieste a Martin M. na 55. mieste. V kategórii starších chlapcov M14-16, ktorí bežali až 2 okruhy, sa zo 146 pretekárov umiestnil Dávid H. na 25. mieste, Miroslav K. na 104. mieste, Tomáš C. na 109. mieste a Matúš M. na 119. mieste.

Všetkým ďakujeme za účasť a blahoželáme k úspechu.

PK výchov