• Vianočné trhy

• Vianočný duch sa po našej škole niesol od začiatku týždňa, no jeho pravé naplnenie sme mohli sledovať 20.12., kedy sa chodby oboch budov razom zmenili na vianočné trhoviská.

Radosť detí z príprav, podnikateľský duch počas predaja a radosť na tvárach predávajúcich obmäkčil nejednu p.učiteľku, rodiča či spolužiakov.

Deti si priniesli výrobky od výmyslu sveta, k tomu pridali i koláčiky a občerstvenie.

Vianočná nálada pretrvala i do nasledujúceho dňa, kedy si deti spríjemnili chvíle s p.učiteľkami pri vianočných besiedkach.

Veríme, že pozitívny vianočný duch bude pretrvávať i naďalej a my sa spolu opäť v zdraví stretneme 8. januára 2024.

• Harmonogram vyučovania na stredu a štvrtok

• Z dôvodu realizácie vianočných trhov v stredu 20.12.2023 sa vyučovanie končí pre všetkých žiakov školy o 12:15 hod.

ŠKD pracuje v normálnom režime do 16.00 hod..

Vo štvrtok sa uskutočnia triedne vianočné besiedky ktoré sa ukončia štvrtou vyučovacou hodinou o 11:20 hod..

ŠKD pracuje v skrátenom režime do 15:00 hod..

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľ školy oznamuje, že podľa §150 ods. 5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z.z. o organizácií školského roka na základných a stredných školách udeľuje  dňa

22.12.2023

z prevádzkových dôvodov riaditeľské voľno žiakom Základnej školy v Rajeckých Tepliciach.

Zároveň oznamujem, že v uvedený deň nebude v prevádzke ŠKD.

• Hello everybody!
            Rok uplynul neuveriteľne rýchlo, a opäť si zmerali svoje vedomosti a schopnosti tí najlepší z Vás na školskom kole Olympiády v anglickom jazyku.

Nesklamali osvedčené stálice, no pridali sa aj ďalšie talentované žiačky a žiaci. Niekomu sa viac darilo v gramatike, iní majú lepšiu slovnú zásobu, alebo vycibrenejšie "anglické ucho".

Zažili sme aj excelentné improvizácie počas ústnej časti, kde ste sa so cťou zhostili role, ktorú ste mali zahrať, či v tvorbe vlastnej story.

Hoci ste pre nás všetci NUMBER ONE, bodové hodnotenie rozhodlo takto:

1A:
            1. Karol Marák (9.B)
            2. Paulína Kianičková (9.B)
            3. Nina Mihálová (8.B)

1B:
            1. Matej Chovanec (7.A)
            2. Adam Lamoš (7.B)
            3. Nikola Svrčková (7.A)

Všetkým úprimne gratulujeme, sme na Vás veľmi pyšní.

See you next year. Your English teachers.

• Vianočný punč v ŠKD

• 15.12.si deti z ŠKD išli vychutnať vianočný punč na námestie,zamaškrtiť na hranolkách a užiť si spoločne predvianočnú atmosféru. Počasie nám prialo, nepršalo, ale bolo chladno a teplý punč zohrial.

Deti boli vysmiate a šťastné, lebo aj obyčajné veci chutia najviac v kolektíve a s kamarátmi.

• Pasovanie prvákov

• Dňa 29.11.2023 sa v našej školskej knižnici uskutočnila jedna veľmi milá a pekná udalosť. Naši prváci boli pasovaní za ozajstných žiakov, hrdých prvákov. Pani učiteľky Lenka Bieliková a Milka Vachanová spolu so žiakmi deviatakmi prichystali, vymysleli pre našich najmladších podujatie, počas ktorého plnili úlohy. Mali zachrániť Fionu, nájsť kľúč, vyriešiť písmenkové a číselné záhady. Potrápili si hlavičky, zamestnali ručičky, pochutnali si na dobrotách. Potom prebehla samotná pasovačka, žiaci zložili sľub a boli pasovaní.  Organizátorom patrí jedno veľké Ďakujeme. Byť prvákom je ťažké, no vďaka takým pekným podujatiam si to vieme užiť aj veselo a s úsmevom.

• PREDAJ ADVENTNÝCH VENCOV

• Tešíme sa na stretnutie aj pri vianočnom fotení, ktoré bude pre vás rozsvietené iba v sobotu počas predaja adventných vencov v budove základnej školy od 13:00 do 17:00 hod.