• Uhradenie príspevku

• Vážení rodičia,

Na základe rozhodnutia na Plenárnom rodičovskom združení dňa 12.9.2023  by sme sa Vás chceli požiadať o uhradenie príspevku pre RADU RODIČOV.

Výška Príspevku pre tento školský rok je 20 EUR/žiak alebo 30 EUR/rodina.

Prosím neuhrádzajte príspevok na účet školy, ale na nižšie uvedený účet.

Údaje pre bezhotovostnú platbu:

Príjemca:  RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE PRI ZŠ RAJECKÉ TEPLICE, o.z.

Poznámka : meno/priezvisko žiaka a triedu.

Suma: 20 resp. 30 EUR

Viac nájdete tu:

RR_pay_by_square.pdf

Príspevok môžete prípadne uhradiť v hotovosti, do 15.10.2023  triednym učiteľom.

Všetky príspevky sú riadne zdokladované a  slúžia výhradne na finančnú podporu vyučovacieho procesu prípadne na organizáciu iných školských akcií ako napr. Detský karneval, Mikuláš, Deň radosti, Deň Detí,  odmeny na súťaže ako Hviezdoslavov Kubín, olympiady, Pytagoriáda, Matematický klokan a pod.

Rada rodičov taktiež finančne prispieva na organizovanú autobusovú dopravu na plavecký výcvik, lyžiarsky kurz, školu v prírode, príp. do divadla.

Ďakujeme za prejavenú dôveru!

S úctou

Daniel Lamoš

Rada rodičov

• Didaktické hry

• Žiaci 1.stupňa využili krásne jesenné počasie na zrealizovanie didaktických hier v prírode. Ich súčasťou bol aj cvičný požiarny poplach a kanisterapia v areáli školy so psíkmi Orchidea a Odysea

• Účelové cvičenie

• Dnes prebehli  praktické cvičenia v prírode . Pred ich začiatkom žiaci absolvovali cvičný požiarny polach a následne sa vybrali po svojich trasách do okolia.

Počasie vyšlo , tak si spríjemnili piatkové dopoludnie pobytom v prírode.

-1364728571.mp4

• Didaktické hry na prvom stupni

• V  piatok 29.9. absolvujú žiaci 1. - 4.ročníka didaktické hry.  V piatok bude žiaci absolvujú vychádzkou do prírody. Treba sa vhodne športovo obliecť. Žiaci budú končiť o 11,20 hod. Po návrate do školy žiaci chodiaci do ŠKD budú pokračovať návštevou klubu. Ostatní žiaci odchádzajú po obede domov.

• Účelové cvičenie

• Vo štvrtok 28.9. a v piatok 29.9.  absolvujú žiaci 5. - 9.ročníka účelové cvičenie. Vo štvrtok sa uskutoční teoretická časť, ktorá bude trvať 4 vyučovacie hodiny. Treba si doniesť čistý zošit a písacie potreby. Žiaci budú končiť o 11,20 hod. V piatok bude účelové cvičenie pokračovať vychádzkou do prírody. Treba sa vhodne športovo obliecť. Návrat do školy bude o 12,15 hod.

• Úspech Riša TANDARU - Majster sveta v zjazde

• Dnes , 24.9.2023, sa konali Majstrovstvá sveta nováčikov v rakúskom horskom stredisku Schladming. Za team CTM Racing Team sa ho úspešne zúčastnil i náš žiak Richard Tandara. A nebola to iba nejaká účasť.

Lepší záver sezóny to ani nemôže byť!  Rišo Tandara sa dnes Schladmingu stal Majstrom sveta v zjazde v kategórií U15!  Vo finále to bolo all in, nakoniec to tam s náskokom 00:01:141 padlo!

Bol to väčší tlak ako obvykle, tieto preteky sú predsa majstrovstvá sveta. Trať bola ráno ešte mokrá a dosť rozbitejšia oproti sobote, dnešné počasie nám dávalo väčší priestor na rýchlosť. Sústredil som sa na finálovú jazdu, keďže v sobotu som stratil 3,7 sekundy no 1 a prišiel do cieľa ako štvrtý. Dal som do toho všetko, aj keď to bolelo na pár úsekoch, ale nakoniec som zvíťazil. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí na tejto ceste za týmto výsledkom stoja. Rodina,  team , tréneri,  okolie v ktorom vyrastám a  môžem teda trénovať. Ďakujem

Rišo sa stal Majstrom sveta . Gratulujeme.

Oficiálna stránka

A3DCD713-5953-4CB3-BB95-19D5979402BD.MOV

• Voľné miesta v cestovateľskom krúžku

• V cestovateľskom krúžku, ktorý bude prebiehať v soboty, ( asi 6-7 sobôt počas šk.roku)  ostalo ešte pár voľných miest. Navštívime Strečno, Banskú Bystricu, Trenčín.... Kto má záujem, prihláste sa čo najskôr u p.uč.Barčiakovej.

• Plenárne ZR

• Dobrý deň, vážení rodičia a priatelia školy.

Srdečne Vás pozývame na plenárne Združenie rodičov, ktoré sa uskutoční v utorok 12.9.2023 o 16:00 hodine v priestoroch A-pavilónu.

Po skončení plenárneho ZR sa uskutočnia triedne združenia.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• Športové popoludnie

• Popoludnie aké ešte Rajecké Teplice nezažili.

Gabča a kamarátky si dovoľujú pozvať všetkých rodičov a ich deti na športové popoludnie, ktoré bude plné zábavy a športu,  plus dobrého papania.

Prosíme,  o čo najväčšiu možnú účasť...

Vyvrcholením celého dňa bude večerná diskotéka pre všetkých účastníkov.

• Oznam školská jedáleň

•                                                   Vážení rodičia!

Obedy s dotáciou sú podmienené dochádzkou na vyučovaní!

Ak sa Vaše dieťa nezúčastní vyučovania je nutné ho odhlásiť a to nasledovne:

Na webstránke školskej jedálne: www.jedalen.sk

Na telef. čísle: 041 5493502

Alebo e-mailom: skolskajedalen@rajecke-teplice.sk

Neodhlásené obedy sa budú musieť uhradiť v plnej sume!

Prvý stupeň: 2,10 eura/deň

Druhý stupeň: 2,30 eura/deň

Ďakujem za porozumenie                          vedúca ŠJ: Iveta Židuliaková

• Ďalší úspešný športovec z našej školy

• Dňa 13.8.2023 sa v Šenkviciach konali Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose (MMSR MX OPEN 2023).

Spomedzi zahraničných aj domácich jazdcov sa vyznamenal náš MATÚŠ BIELY, ktorému sa podarilo vybojovať 3. miesto v mládežníckej triede MX85; zároveň sa umiestnil na 3. mieste v celkovom poradí daného seriálu.

Matúšovi blahoželáme a želáme veľa ďalších športových úspechov!