• Deň narcisov - poďakovanie

• Tak ako každý rok, tak aj tento sa konala v našej škole verejno – prospešná zbierka Ligy proti rakovine pod názvom „Deň narcisov“. Cieľom Dňa narcisov je poukázať na problematiku boja proti rakovine. Z peňazí vyzbieraných počas Dňa narcisov sú financované projekty a programy, cez ktoré Liga proti rakovine pomáha konkrétnym pacientom. Na Slovensku je pre ľudí s rakovinou zbierka narcisov tá najvzácnejšia.Ďakujeme všetkým žiakom a zamestnancom školy za ich aktívnu účasť na Dni narcisov. V škole sme vyzbierali 345 €, ktoré pomôžu Lige proti rakovine pri ich aktivitách.V rámci celého mesta spolu s našou školou sa vyzbieralo 1 128€.  ĎAKUJEME!

• OLOV

• Vybraní žiaci našej školy dnes bojovali o čo najlepšie umiestnenie na Krajskom kole Olympijského odznaku všestrannosti v Martine, v športovej hale Podháj. Zúčastnili sme sa po prvýkrát, naše očakávania preto neboli veľké. Naši chlapci milo prekvapili svojím výkonom, dievčatám sa darilo už  o niečo menej. Účasť a skúsenosť však boli pre nás ako nováčikov cennejšie než umiestnenie. Zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu školy.

Športu zdar v ďalšom ročníku!

PK výchov

najskôr príprava a potom … akcia

• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

• Riaditeľ školy oznamuje, že podľa §150 ods. 5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z.z. o organizácií školského roka na základných a stredných školách udeľuje  dňa 28.04.2023 z organizačných dôvodov riaditeľské voľno žiakom Základnej školy v Rajeckých Tepliciach.

• Turisti v Suchej doline

• Sobota 22.4.2023 bola ako stvorená na turistiku. Nádherný slnečný deň sme strávili prechádzkou v neďalekej Suchej doline.

Pristavili sme sa pri studničke Juraja Vrtíka a pripomenuli si, prečo sa meno tohto kňaza spomína v jánošíkovskej histórii. (Bližšie informácie na tomto linku alebo tu.) Veľkú časť cesty sme išli súbežne s trasou Rajeckého Borošovca – jarného behu Maratón klubu Rajec.

Na konci Suchej doliny (pri urbárskej chate) sme pokračovali chodníkom na Obrúbenú, Borošovec, cez Vlčiu jamu až po rybník Košiare. Na záver sme prešli ulicami Rajca a s viac ako 15timi kilometrami v nohách sme boli vďační, že „Rajecká Anča“ ešte stála v stanici a zviezla nás domov.

• Deň Zeme

• V piatok 21.4.2023 sa žiaci našej školy zúčastnia pravidelnej akcie Deň Zeme a pomôžu pri skrášľovaní prostredia v meste.

Vyučovanie bude končiť 11:30 hod. Veríme, že svojou trochou prispejú k čisteniu mesta.

• Vybíjaná

• V piatok 14.4. sa na našej škole uskutočnil dlho očakávaný 🙂 školský turnaj vo vybíjanej. Zmerať💪, rýchlosť a šikovnosť si prišli dievčatá zo šiesteho až deviateho ročníka. Bojovalo sa naplno, zažili sme chvíle úsmevné, plné napätia aj strachu. Nakoniec sa hrdými víťazkami stali žiačky ôsmeho ročníka. V duchu hesla "nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa," blahoželáme všetkým družstvám a ďakujeme za účasť.

PK výchov

• Geografická olympiáda

• Posledný marcový piatok bol netradične venovaný geografickej olympiáde. V okresnom kole si niekoľko desiatok žiakov z celého regiónu zmeralo svoje sily. Z našich ôsmych účastníkov si najlepšie počínal Matej Staškovan (5.B) a obsadil vynikajúce 6. miesto.

Srdečne gratulujeme a tešíme sa opäť o rok!

• Okresné kolo Pytagoriády

• I v tomto roku sa naši žiaci zúčastnili matematickej súťaže Pytagoriáda.

A nepočínali si zle. V  konkurencii žiakov žilinského okresu sa 6 našich žiakov z 1. a 2. stupňa stali úspešnými riešiteľmi okresného kola Pytagoriády.

Sú to Tomáš Kostolný 3A, Lucia Suchoňová 4A, Tomáš Bahuľa 5B, Karolína Tylková 5C, Filip Igonda 8A, Karol Marák 8B.

Všetkým za účasť a vzornú reprezentáciu školy ďakujeme a pevne veríme, že matematika nebude pre nich postrach, ale niečo nové a zaujímavé.

Číslam zdar.

• Zaujímavá prvouka

• Druháci sa na hodine prvouky učia o spoločenstve včiel. Dnes si od svojho spolužiaka Dávidka Maňaka vypočuli krátke rozprávanie o práci včelára, doplnené ukážkami plástu, dymáku, včelárskeho oblečenia a ochutnávkou peľových zrniečok a medu.Medík všetkým veľmi chutil- či priamo z plástu alebo z pohára.

• Úspech tanečníčky - druháčky

• V piatok 31.3  sa konala v Leviciach celonárodná súťaž v džezových tancoch. Žiačka 2B  triedy tancuje v súbore Lentilky a tie sa umiestnili na 1.mieste a získali zlatú medailu. Sme radi, že naša druháčka Alžbetka Lalinská získava úspechy spolu s celým súborom.

Možno ju v budúcnosti ešte uvidíme a budeme o nej počuť. Veď predsa tanec je krásny spôsob reči tela.