• Klokanko na škole

• Do medzinárodnej matematickej súťaže Klokan sa zapojilo v tomto školskom roku 28 žiakov z 1. stupňa.

Na celom Slovensku súťažilo viac ako 70 000 žiakov. A takto sa darilo našim žiakom:

Na 1.mieste v celej SR sa umiestnil žiak 2.A triedy Davidko MAŇAK- dosiahol 100% úspešnosť !

Ďalšími úspešnými riešiteľmi sa stali:

Anetka HÖNSCH zo 4.A triedy obsadila 4. miesto/ úspešnosť 94,4%/,

Lucka SUCHOŇOVÁ zo 4.A triedy obsadila 7. miesto / úspešnosť 90%/ a

Veronika GROSSOVÁ tiež zo 4.A triedy obsadila 13. miesto / úspešnosť 83,3%/.

Ostatní žiaci sa umiestnili od 19. miesta.

Všetkým srdečne blahoželáme!

• Vychylovka

• Dňa 29.5.sa trieda 4.A vybrala na školský výlet ,

Cieľ výletu bola Vychylovka, námestie v Starej Bystrici.

Žiaci si vychutnali jazdu na dobovom vláčiku. V Starej Bystrici zasa obdivovali orloj.

Na záver sa občerstvili zmrzlinou.

• Výlet Rajecká Lesná - Čičmany

• Žiaci 2, a 3. ročníka sa 30.5. vybrali na školský výletdo blízkeho okolia. Navštívili pútnicke miesto v Rajeckej Lesnej a rázovitú obec Čičmany-

Pozreli si unikátny drevený betlehem a múzeum svadobných truhlíc. Dozvedeli sa , ako kedysi žili naši predkovia a čo potrebovali nevesty do svojej výbavy.

Nikto neodišiel domov bez suveníru.

• Výletníci v Tatrách

• Koniec školského roka prináša so sebou vždy dobrú náladu a radosť z blížiacich sa prázdnin, ale i dni plné rôznych školských aktivít či výletov. Tento čas je akousi odmenou za celoročnú prácu, ktorej veru ani tento rok nebolo málo.

A tak sme sa v stredu 24. mája spolu so žiakmi 5.B a 5.C vybrali spoznávať naše Tatry. Napriek počasiu, ktoré nám veľmi neprialo, sme zažili plno zábavy v zrkadlovom bludisku či antigravitačných miestnostiach zábavnej Tricklandie. Odniesli sme si však i mnoho užitočných informácií z krásnej Belianskej jaskyne, v ktorej sme sa veru mnohí poriadne unavili pri počítaní schodov. Plní elánu a pozitívnej energie sme sa vo večerných hodinách vrátili domov. Bol to náš prvý spoločný výlet, no už teraz sa tešíme na ďalší...

• Vážení rodičia, milí žiaci.

V čase od 9.5. do 19.5.2023 organizujeme školský zber papiera. Zbierame len staré noviny a časopisy. Kartóny sa do zberu papiera odovzdávať nemôžu. Prosíme, aby bol papier zviazaný. Môžete ho odovzdať každé ráno od 7,00 do 8,00, prípadne po dohode aj neskôr. Treba ho odovzdať pánovi školníkovi vzadu za budovami školy do garáže. Každý balík bude odvážený a zapísaný žiakovi, ktorý ho odovzdal. Najlepší zberači papiera budú odmenení. Tak neváhajte, upratujte garáže a pivnice a doneste papier do školy.

• Blahoželáme!

• Viaceré naše žiačky sú mažoretkami, ktoré trénujú a súťažia s Kordovánkami z Rajca (pracujú pri ZŠ Lipová, Rajec). Dievčatá majú za sebou veľmi úspešný 1. máj – na Majstrovstvách Slovenska v mažoretkovom športe v Spišskej Novej Vsi obsadili popredné priečky, ba niektoré z nich sa stali aj majsterkami Slovenska. Blahoželáme!

• Informácia pre stravujúcich

• Vážení rodičia,

Dotácia o ktorú ste požiadali je viazaná na účasť dieťaťa na školskom vyučovaní. Počíta sa už aj jedna hodina v škole. V prípade že dieťa ochorie, je potrebné stravu odhlásiť!

Neodhlásenú stravu budete musieť uhradiť v plnej výške!

Od 1.5.2023 bude cena stravného dorovnaná do výšky dotácie.

1.Stupeň: 2,10eur a dotácia = 2,10eur

(Stravné: nákup potravín 1,70 + réžia 0,40 = 2,10eur)

2.Stupeň: 2,30eur a dotácia =2,30eur

(Stravné: nákup potravín 1,90 + réžia 0,40 = 2,30eur)