Žiaci 1.a 2. ročníka navštívili Múzeum dopravy v Rajeckých Tepliciach. Z krátkeho výkladu, primeraného ich veku, sa dozvedeli niečo z histórie dopravy; na pokuse videli princíp fungovania parného rušňa, vyskúšali si s klieštikmi označiť starý papierový cestovný lístok na vlak, zatrúbili si na klaksóne a potešili sa aj modelovou železnicou, kde vláčiky premávajú aj okolo našich 2 hradov- v Strečne a Budatíne. A samozrejme videli množstvo exponátov z minulosti, ktoré s dopravou, nielen železničnou, súvisia.
Záver prehliadky ešte patril kúpe malých suvenírov.
Všetkým sa v múzeu veľmi páčilo, odniesli si veľa nových zážitkov a informácií.