• Harmonogram vyučovania, začiatok školského roku

• Nový školský rok 2023/2024 začína v pondelok 4.9.2023  slávnostným otvorením o 8:00 hodine.

Škola bude pre žiakov otvorená od 7:30 hod.  Žiaci idú do svojich tried.  Školská jedáleň nevarí , stravovať sa začne od utorka 5.9.2023.

Žiaci sa riadia  nasledovým harmonogramom:

4.9.2022 - pondelok

8,00 – zahájenie školského  roku 2023/2024 kultúrnym programom v školskom rozhlase

1.roč. zoznámenie sa, informácie pre rodičov, BOZ

a Školský  poriadok

ukončenie podľa potreby

2.  – 9.roč. – poučenie o BOZ, Školský poriadok – do 9,00 hod.

5.9.2022 - utorok

1.roč.                3 vyuč. hodiny – triednické práce, 4. hodina – tr. učiteľka

_____________________________________________________________

2. – 4.roč.       1. – 4. hod. – rozdávanie učebníc, triednické práce

Koniec o 11,20 hod.

____________________________________________________________

5. - 9.roč.         1. – 4. hod. rozdávanie učebníc, triednické práce

Koniec o 11,20 hod.

6.9. 2022 - streda

Všetci podľa rozvrhu od 1. vyučovacej hodiny

• Ponuka pre mladých výtvarníkov

• Vážení rodičia,

ponúkame Vám možnosť prihlásiť Vaše deti na štúdium do výtvarného odboru súkromnej základnej umeleckej školy, ktorá pôsobí na našej škole v Rajeckých Tepliciach. Vyučujeme kresbu, maľbu, grafiku a modelovanie z hliny. V prípade záujmu sa môžete prihlásiť do 14.9. elektronickou prihláškou na www.szusbrioso.sk.

• Richard Tandara vyhral Propain Rookies Cup v talianskom San Cassiano

• Výborné výsledky dosiahli v rámci seriálu Propain Rookies Cup mladí slovenskí reprezentanti.

Svoj obrovský talent a kus práce znova potvrdil mladý jazdec tímu CTM Racing Richard Tandara. Vo svojej kategórii do 15 rokov sa mu totiž podarilo zajazdiť najrýchlejší čas a tešil sa z víťazstva.

Richard vo svojej finálovej jazde prešiel trať za 5:32,856 min a pred druhým Jakobom Pracekom zo Slovinska mal v cieli náskok vyše 6 sekúnd. Na treťom mieste sa v kategórii U15 umiestnil Anton Zierl z Rakúska so stratou niečo cez 9 sekúnd.

Richard sa po pretekoch vyjadril: „Moja prva výhra na Propain Rookies Cup. Trať bola veľmi dlhá a šlapavá a viac menej iba klopenky. Podarilo sa mi vyhrať s náskokom 7 sekúnd! Ďakujem Slovenskému zväzu cyklistiky a CTM Racing Team, že môžem reprezentovať Slovensko.“

Rišo, gratulujeme!!!

• Krúžky v školskom roku 2023/2024

• Vážení rodičia, milí žiaci.

I v školskom roku 2023/2024 budú na škole prebiehať aktivity - krúžky. Zatial Vám ponúkame nasledovné krúžky:

1. Turistický krúžok 1 - Mgr. Anna Balážová - 13-14 detí    5.- 9.ročník

2. Turistický krúžok 2 - Mgr. Miroslava Svetlošáková 13-14 detí  5.- 9.ročník

3. Mladý záhradkár - Mgr. Miroslava Kucková         6.- 9.ročník

4. Vybíjaná - Mgr. Zuzana Truchlíková

5. Atletický krúžok - Gabriela Stranianková

V prípade, že máte záujem viesť krúžok, je potrebné kontaktovať vedenie školy do 6.9.2023. Radi pomôžeme aktívnym rodičom, aby viedli krúžok pre svoje deti.

• Úspech Matiasa Miškolciho - majster Slovenska

• Dvojica športovo založených súrodencov, bratia Tommy a Matias Miškolciovci z Rajeckých Teplíc, sa stali novými majstrami Slovenska v UCI disciplíne pumptrack. Obaja jazdia v klube svojho strýka Filipa Polca, ktorý reprezentoval Slovensko v horskej cyklistike v zjazdových disciplínach. Cyklistiku majú zjavne v krvi.

Na Majstrovstvách Slovenskej republiky v pumptracku v Nových Zámkoch jazdil sedemnásťročný Tommy v kategórii Elite a osemročný Matias v kategórii päť až osemročných. Chlapci si úspešnými vyraďovacími jazdami zabezpečili miesta vo finále. Tam s najlepšími časmi dňa skončili obidvaja na prvých miestach.

Obom gratulujeme a tešíme sa z úspechov.