• Všetkovedko na 1.stupni

• Žiaci 1.stupňa sa tento školský rok 1. krát zapojili do celoslovenskej súťaže o najbystrejšieho žiaka.

Na Slovensku súťažilo viac ako 22000 žiakov , z našej školy sa zapojilo 22, najviac z 2.ročníka - 12, z 3.roč.- 3 a zo 4.roč.- 7 žiakov.

Veľmi sa tešíme, že 5 žiakov získalo titul VŠETKOVEDKO- patria medzi 30% najmúdrejších.

Ostatní získali titul VŠETKOVEDKOV UČEŇ.

Tieto ocenenia dostali spolu s polročným vysvedčením.

Všetkým blahoželáme!

VŠETKOVEDKO:

T.Kostolný- 3.A, O.Smieško, D.Maňak, A.Čišecká- 2.A, A.Lalinská- 2.B

VŠETKOVEDKOV UČEŇ:

S.Kolár- 2.A, S.Stranianková, S.Oršulová, N.Urbanová, J.Staškovanová, J.Bukovan, L.Slyšková, N.Urbancová- 2.B, R.Staškovan, P.Mičuchová- 3.A, S.Repková, S.Kostolná, L.Stranianková, L.Suchoňová, A.Honsch, V.Grossová, Š.Urban- 4.A.

• Organizácia vyučovania 31. januára 2023

• Výpis vysvedčení budú žiaci preberať nasledovne:

1. stupeň na 4. vyučovacej hodine

2.  stupeň na 5. vyučovacej hodine

Po odovzdaní výpisov a po obede žiakov v školskej jedálni, žiaci odchádzajú domov.

Školský klub detí je v prevádzke bez zmeny, do 16,00 hod.

• Informácia pre rodičov

• Prosíme rodičov, aby z dôvodu prevencie proti respiračným chorobám a  chorobám spojených s ochorením Covid, pretestovali svoje deti vo svojom vlastnom záujme pred nástupom do školy a v prípade, že máte podozrenie na ochorenie Covid 19. Zároveň žiadame rodičov o informáciu, ak dieťa bude pozitívne testované.

Súčasne žiadame rodičov, aby svojim deťom v rámci ochrany zdravia pribalili do tašky rúško, resp. respirátor.

• Biologická olympiáda

• 12. januára prebehlo školské kolo Biologickej olympiády, v ktorom si naši ôsmaci a deviataci overili svoje schopnosti po teoretickej i praktickej stránke. Z 32 prihlásených študentov bolo 18 úspešných.

Do okresného kola postupujú Natália Kořínková Klára Brodňanová 8.A. Gratulujeme!

• 30 výročie vzniku Slovenskej republiky  v ŠKD
          • 30 výročie vzniku Slovenskej republiky v ŠKD

• Minulý týždeň sme si v ŠKD pripomenuli 30. výročie vzniku Slovenskej republiky. Deti súťažili vo vedomostnom kvíze a vytvorili mapy našej krajiny. Pozreli si prezentácie o Slovensku a rozšírili svoje vedomosti.

• Turistická vychádzka Rajecká Lesná – Frívaldský ľadový gejzír – Ďurčiná

• Výdatné dažde v posledných dňoch ovplyvnili výber trasy pre našu prvú novoročnú turistiku. Prešli sme veľkou časťou rajeckolesnianskej doliny – od vstupu do dediny po gejzír, naspäť sme sa vracali opäť po doline, no putovanie sme ukončili v obci Ďurčiná.

Vďaka dostatku zrážok boj gejzír bohatý, aj keď mu doterajšia mimoriadne teplá zima nedovolila zamrznúť. Napriek tomu ho túto sobotu (14.1.2023) okrem nás prišlo obdivovať viacero turistov.

Aj keď sme tentoraz nezdolali na trase žiadne mimoriadne prevýšenie, niečo cez 14 km chôdze nás príjemne unavilo – trošku sme sa rozcvičili po vianočných sviatkoch. :-)