• Riaditeľské voľno 6.4.2022

• Riaditeľ školy oznamuje žiakom 5.- 8.ročníka, že dňa 6.4.2022 poskytuje žiakom riaditeľské voľno podľa §150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Riaditeľské voľno sa udeľuje z dôvodu Testovania 9-2022.

• Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín úspešne

• 18. marca 2022 sa konalo okresné kolo v súťaži Hviezdoslavov Kubín. Súťaž prebiehala v krásnych priestoroch Radnice v Žiline. Našu školu za 2. kategóriu reprezentovala Julka Jessica Frlička a v 3. kategórii súťažili žiačky 9. ročníka Miriama Hajníková a Bianca Pokusová. Recitácie sa zúčastnilo veľké množstvo súťažiacich v dvoch kategóriách za poéziu i prózu.

Pre našu školu vyrecitovala krásne 3. miesto Bianca Pokusová (žiačka 9.A triedy). Srdečne jej blahoželáme a prajeme veľa úspechov do ďalšieho obdobia. Veľká vďaka patrí aj  ďalším účastníčkam za reprezentáciu našej školy.

• Oznámenie o riaditeľskom voľne

• Riaditeľ Základnej školy v Rajeckých Tepliciach oznamuje, že v súlade so zákonom 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 150 odsek 5 a v súlade s § 3 ods. 10 vyhlášky č. 231/2009 Z.z. o podrobnostiach o organizácii školského roka

poskytuje žiakom dňa 1.apríla 2022 /piatok/

RIADITEĽSKÉ  VOĽNO.

Riaditeľské voľno je poskytnuté žiakom ZŠ z dôvodu metodického dňa učiteľov.

Vyučovanie v ZŠ bude pokračovať v pondelok 4.4.2022.

• Zápis 2022

• Riaditeľstvo ZŠ v Rajeckých Tepliciach oznamuje rodičom, že zápis do 1.ročníka  sa uskutoční

dňa 11.4.2022 (pondelok)

od 14,00 do 17,00 hod. v 1. budove ZŠ.

Zápis sa vzťahuje na deti narodené do 31.8.2016.

Na zápis je potrebné:

Prísť s dieťaťom, doniesť jeho rodný list, platný občiansky preukaz rodiča alebo zákonného zástupcu dieťaťa a 12 € na šlabikár a zošity.

Škola ponúka:

• Individuálny prístup rešpektujúci osobnosť každého dieťaťa
            • Podporu žiakov vo vedomostných, športových a umeleckých súťažiach – veľmi dobré výsledky v súťažiach a testovaniach
            • Autobusová zastávka hneď pri škole
            • Špeciálne učebne (chemicko-biologická, jazyková, počítačová, fyzikálna, knižnica, učebňa techniky )
            • Školský klub detí už od 6,30 hod., poobede do 16, 00 hod.
            • Pestrú krúžkovú činnosť v popoludňajších hodinách
            • Výtvarný, hudobný, tanečný odbor ZUŠ v priamo v priestoroch školy
            • Telocvične, multifunkčné a dopravné ihrisko, interaktívne tabule
            • Plavecký výcvik, školu v prírode, lyžiarsky výcvik s inštruktormi
            • Pravidelné uskutočňovanie divadelných predstavení, výchovných koncertov, exkurzií, výletov
            • Kvalifikovaný pedagogický zbor, asistenta učiteľa, špeciálneho pedagóga

Mgr. Peter Hőnsch     riaditeľ školy

• Hviezdoslavov Kubín

• V priebehu februára sa uskutočnilo školské kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnilo sa ho 27 žiakov 2. stupňa. Porota zložená z vyučujúcich slovenského jazyka hodnotila najmä výber textu, ovládanie textu a jeho prednes. Víťazky jednotlivých kategórií budú našu školu reprezentovať na okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína v dňoch 17.- 18. marca 2022 v budove Radnice v Žiline. Všetkým zúčastneným ďakujeme za umelecký zážitok a postupujúcim držíme palce.

Výsledky školského kola:

II. Kategória- próza

1. Nikola Svrčková, 5.A
            2. Bianca Žiaková, 6.B
            3. Eliška Smiešková, 5.A

II. Kategória- poézia

1. Júlia Jessica Frlička, 5.A
            2. Patrícia Červená, 5.B
            3. Sedrik Bartek, 5.A

III. Kategória- próza

1. Miriama Hájniková, 9.A
            2. Lucia Truchlíková, 8.A
            3. Alexandra Tepličancová, 8.A

III. Kategória- poézia

1. Bianca Pokusová, 9.A

• Lyžiarsky výcvik 8.A- 8.B Čičmany 2022

•     Siedmaci nasadili lyžiarsku latku pomerne vysoko. Ale tento týždeň ôsmaci ukázali, že sú starší a zdatnejší. Najslabšie družstvo nelyžiarov, existovalo v podstate iba jeden deň. V utorok všetci zvládali jazdu na vleku a jednoduchým pluhom zdolali svoj prvý kopec. Rýchlo napredovali každým dňom.

Pokročilí, zdatnejší lyžiari predvádzali svoju šikovnosť v nácviku  náročnejších prvkov, vylepšovali postoj, techniku.

Naše dievčatá boli ozdobou lyžiarskeho svahu. Každopádne ich bolo vidieť, niektoré aj počuť... Ujovia „vlekári“ určite nezabudnú ani na maskota – sivého vlka z Rajeckých Teplíc.

Hlavne si všetci užívali počasie, ktoré nám neuveriteľne prialo po celý týždeň.

Aj každodennú cestu autobusom si ôsmaci patrične vychutnávali. Veď po dlhom čase bol lyžiarsky vlastne jedinou mimoškolskou aktivitou. Úspešný športový týždeň zavŕšili  speváckou vložkou, ktorá pobavila celý autobus. Už sa nedozvieme, nakoľko k tejto bujarej nálade prispeli aj čokolády a záverečné diplomy a pochvaly za lyžiarske výsledky.

Skrátka, týchto päť dní sme si užívali naplno. Kto s nami nešiel, môže banovať... utvrdí Vás v tom aj priložená fotodokumentácia.

Vaši unavení, ale hrdí učitelia – p. riaditeľ Hönsch, p. učiteľky Truchlíková a Pánová.

Pre tento rok sa s Vami lúčime , maľované Čičmany. Odnášame si krásne, zasnežené spomienky.