• Diskotéka filmových a rozprávkových postáv

• Zatancovať si so Snehulienkou, Patom a Matom alebo nevestou Tima Burtona, súťažiť s chrabromilskými študentami a dať si pohár limonády od Wednesday Addamsovej sa podarilo dnes všetkým, ktorí prišli na našu diskotéku.

Naozaj sme sa bavili - už sa stmievalo, keď sme sa rozchádzali na jesenné prázdniny.

Ďakujeme deviatačkám a členom Žiackeho parlamentu, ktorí túto akciu starostlivo pripravili. Vďaka patrí aj všetkým ostatným, bez ktorých by dnešný podvečer nebol - našim moderátorom, dídžejom, učiteľom a všetkým filmovým a rozprávkovým postavám, ktoré prišli. (27.10.2022)

• Medzinárodný deň školských knižníc

• 24. október – Medzinárodný deň školských knižníc - každoročne prináša do našich lavíc plno zábavy a radosti  z literárnych súťaží, ale aj tímovú prácu, ktorú žiaci často využívajú nielen na hodinách slovenčiny.  Na tento deň sa vždy najviac tešia naši deviataci. Konečne si môžu vyskúšať, aké je niekedy náročné pripraviť pre žiakov jednotlivých tried hodinu literatúry, zaujať ich, prekvapiť niečím novým, ale aj správne oceniť každú snahu. No a ako sa im to podarilo? Posúďte sami 😊

• Technická olympiáda školské kolo - výsledky

• Dňa 11.10 2022 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Technickej olympiády.

Súťaže sa aktívne zúčastnilo 31 žiakov. Súťažiaci sa popasovali  teoreticky vo vedomostiach a zručnostiach z techniky dištančnou formou v online priestore. Žiaci boli rozdelení podľa kategórii

do súťažných skupín podľa školských  ročníkov.  V kategórii A ( 8.-9. roč.) súťažilio13 žiakov v dvojiciach a v kategórii B( 5.-7. ročník)  18 žiakov.  Do okresného kola  technickej olympiády

postúpili v A kategórii : Patrik Škatulák a Alexandra Tepličancová z 9. A a v kategórii B  Paulína Knapcová zo 7.A triedy.

Úspešními riešiteľmi sa stali:

A. kategória – Vanesa Záňová 8.A, Karol Marák 8.B, Filip Igonda 8.A, Karol Dolník 8.B, Miroslav Kudela 9.B, Jakub Myšiak 9.B, Alžbeta Knapcová 8.B, Dávid Baránek 8.B, Andrea Ondrišíková 8.A, Natália Kořínková 8.A, Alexandra Tepličancová 9.A, Patrik Škatulák 9.A,

B. kategória  - Matúš Strhár 6.A ,Jakub Jánošík 7.B, Karin Plevová 7.A, Šimon Mariak 6.A, Filip Kardoš 7.B, Andrej Kořínek 7.B, Erika Fongusová 7.A, Paulína Knapcová 7.A.

Všetkým, ktorí sa olympiády  zúčastnili ďakujeme, úspešným riešiteľom  gratulujeme a postupujúcim účastníkom na okresnom kole držíme palce.

• Deň úcty k starším

• Dňa 20. októbra sme boli na stretnutí s našimi starými rodičmi na Mestskom úrade. V rámci Dňa úcty k starším sme ich potešili našim talentom  a obohatili ich duše pesničkami, tančekmi, básničkami a aj svojou prítomnosťou.

Našou odmenoui boli ich žiarivé oči...

• iBobor - zisťovanie záujmu

• Medzinárodná informatická súťaž iBobor sa tento školský rok uskutoční od 7.11. do 11.11. 2022. Na našej škole sa bude súťažiť sa v týchto kategóriách.

• Drobci: 3. ročník ZŠ,
            • Bobríci: 4.-5. ročník ZŠ,
            • Benjamíni: 6.-7. ročník ZŠ, príma a sekunda osemročného gymnázia,
            • Kadeti: 8.-9. ročník ZŠ, tercia a kvarta osemročného gymnázia

Každý žiak, ktorý má záujem sa súťaže zúčastniť, označí na Edupage pri súťaži iBobor - mám záujem. Žiakov zaregistrujeme a budeme informovať, v ktorý deň a v aký čas sa súťaže zúčastnia. Nezaregistrovaní žiaci sa súťaže zúčastniť nemôžu.

Úlohy na precvičovanie nájdete tu:

Stačí zadať svoju kategóriu a vybrať si úlohy z minulých školských rokov.

Verím, že tak ako každý rok, aj tento školský rok sa do súťaže zapojí čo najviac žiakov.

• Dejepisno-literárna exkurzia

• Za poznaním sme sa 14. októbra vybrali na Oravu. V rámci historickej časti triedy 7. A a 7. B navštívili Oravský hrad, ktorý sa hrdo vypína na hradnej skale - ponúkol nám mnoho zaujímavých expozícií regiónu.

Literárnu časť sme doplnili životom a dielom básnika Pavla O. Hviezdoslava v múzeu v Dolnom Kubíne. Ďakujeme a tešíme sa nabudúce.

• Zdravé zúbky

• Dňa 14.10.2022 sa žiaci 3A triedy zúčastnili už druhej online hodiny, Nebojím sa zubného lekára. V priamom prenose si vyskúšali správnu techniku umývania zúbkov rôznymi zubnými kefkami.

• Zmena e-mailu

• Dávame do pozornosti, že sa zmenila e-mailová adresa školy z zsrajteplice@centrum.sk na zsrajteplice@gmail.com

• Turistika na Šútovský vodopád

• Nádherná jesenná sobota strávená príjemnou prechádzkou v Šútovskej doline – to je stručne zhrnutý 8. október 2022 z pohľadu členov turistických krúžkov. Horám zdar!

• Účelové cvičenie

• V piatok 7.10. a v pondelok 10.10. absolvujú žiaci 5. - 9.ročníka účelové cvičenie. V piatok sa uskutoční teoretická časť, ktorá bude trvať 4 vyučovacie hodiny. Treba si doniesť čistý zošit a písacie potreby. Žiaci budú končiť o 11,20 hod. V pondelok bude účelové cvičenie pokračovať vychádzkou do prírody. Treba sa vhodne športovo obliecť. Návrat do školy bude o 12,15 hod.