• Deň Zeme

• Ku dňu Zeme sa uskutoční dňa 29.4. v ZŠ Rajecké Teplice čistenie mesta žiakmi školy.

• Deň narcisov

• Vo štvrtok 28.4.2022 sa uskutoční Deň narcisov. V uliciach miest a obcí Slovenska, ale aj v našej škole stretnete  dobrovoľníkov Ligy proti rakovine, ktorí vás oslovia, aby vám pripli narcis – kvet symbolizujúci Deň narcisov, ale aj spolupatričnosť a pomoc v boji proti rakovine.

Finančne môžete prispieť aj  u nás v škole na dobrú vec.

• Veľkonočný pozdrav

•   Zamestnanci a žiaci ZŠ Rajecké Teplice vám želajú radostné prežitie veľkonočných sviatkov. Nech váš dom je plný pokoja, stôl hýri hojnosťou a srdcia blízkych sú naplnené láskou a porozumením.

• Zápis do 1.ročníka-poďakovanie

• Vedenie Základnej školy v Rajeckých Tepliciach ďakuje za prejavenú dôveru všetkým rodičom, ktorí sa rozhodli zapísať svoje dieťa práve na našu školu. Tešíme sa na začiatok školského roku a na prvé stretnutie s Vašimi ratolesťami. Vaše deti sa tak stali  žiakmi školy, ktorá patrí medzi kvalitné školy v okrese Žilina.

Milé deti, naši budúci prváčikovia, veríme, že sa vám v našej škole páčilo, a že sa už teraz tešíte na september, kedy vás všetkým našim žiakom predstavíme ako našich ozajstných prvákov a prvýkrát prekročíte prah našej školy.

Poďakovanie patrí aj našim pani učiteľkám z 1.stupňa za pomoc a dobre odvedenú prácu počas  slávnostného zápisu na našu školu.

ĎAKUJEME

• Via historica 3

• Už ste niekedy stihli prejsť za necelú hodinu z Viedne k štúrovcom? Nám sa to podarilo 8.4. 2022 vďaka šermiarsko-divadelnej kumpánii Via Historica. Cestovali sme v čase a prostredníctvom humorne ladených divadelných scénok nás previedli významnými obdobiami slovenských dejín. Zážitkovou formou sme si zopakovali historické fakty, videli sme dobové kostýmy, historické zbrane, šermiarske súboje a bonusom bolo interaktívne zapájanie žiakov do programu.

• Matematický klokan

• Zajtra 11.apríla 2022 sa uskutoční medzinárodná súťaž Matematický klokan. Súťažiť budú prihlásení žiaci 2. - 4.ročníka počas 3. a 4. vyučovacej hodiny pod vedením pani učiteľky V.Jančovej. Prihlásení žiaci 2. stupňa budú súťažiť počas 1. a 2. vyučovacej hodiny pod vedením pani učiteľky A.Balážovej. Na súťaž si treba pripraviť prepisovačku modrej alebo čiernej farby, iné farby sa používať nemôžu. Nezabudnite si so sebou vziať aj chuť na súťaženie. V akcii sú pekné ceny od usporiadateľa. Veľa šťastia zajtra.

• Postup do diecézneho kola Biblickej olympiády

• Na konci marca sa uskutočnilo dekanátne kolo Biblickej olympiády on-line formou. Zúčastnili sa ho tím, ktorý zvíťazil v školskom kole: Bianka Pokusová, Miriam Hájniková, Nela Valientová. Obsahom testov boli 3 knihy Svätého písma.

Naše dievčatá zvíťazili o jeden jediný bod pred Katolíckou spojenou školou v Rajci, ktorá dlhodobo víťazila. Gratulujeme tímu k výhre a želáme veľa úspechov v diecéznom kole.