• Rodičovský príspevok

• Vážení rodičia,

Na základe rozhodnutia na Plenárnom rodičovskom združení dňa 20.9.2022  by sme sa Vás chceli požiadať o uhradenie príspevku pre RADU RODIČOV.

Výška Príspevku pre tento školský rok je 20 EUR/žiak alebo 30 EUR/rodina.

Príspevok môžete uhradiť v hotovosti, do 15.10.2022  triednym učiteľom.

Alebo prípadne ho môžete zaplatiť aj bezhotovostne platbou na nasledovný bankový účet:

Príjemca:  RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE PRI ZŠ RAJECKÉ TEPLICE, o.z.

Do poznámky uveďte meno/priezvisko žiaka a triedu.

Všetky príspevky sú riadne zdokladované a  slúžia výhradne na finančnú podporu vyučovacieho procesu prípadne na organizáciu iných školských akcií ako napr. Detský karneval, Mikuláš, Deň radosti, Deň Detí,  odmeny na súťaže ako Hviezdoslavov Kubín, olympiady,, Pytagoriáda, Matematický klokan a pod.  Rada rodičov taktiež finančne prispieva na organizovanú autobusovú dopravu na plavecký výcvik, lyžiarsky kurz, školu v prírode, príp. do divadla.

Ďakujeme za prejavenú dôveru!

S úctou

Daniel Lamoš

Predseda Rady rodičov

• Dni radosti 2

• V sobotu 24.9. 2022 sa v areáli školy uskutočnil po vynútenej 3 ročnej prestávke  2. Deň radosti, športovo-rodinné podujatie, ktoré zorganizovala Rada Rodičov, spoločne so Športovým klubom Rajecké Teplice a Susedmi spod Skaliek. Počas dňa vládlo príjemné jesennému počasiu, počas ktorého si deti i rodičia mohli zasúťažiť na motokárach, v lukostreľbe či v časovke na cyklistickom pumptracku. Okrem toho si mohli zahrať futbal, rúčkovať na lane, prípadne sa voľne baviť a uvoľnene porozprávať. Na obed bol pripravený kulinársky kotlíkový guláš, mamy priniesli vlastné domáce koláčiky a čapovala sa kofola. Akcie sa zúčastnilo bezmála 100 detí s rodičmi. Tešíme sa na ďaľší ročník na jar 2023.

• Za poznaním na Oravu

• Po minuloročnej Sládkovičovej Banskej Štiavnici sa tentoraz stala cieľom našej slovenčinárskej exkurzie Orava a jej krásy. Podarilo sa nám ju zrealizovať trochu netradične už 14. septembra. Účastníkmi boli najmä naši deviataci, pre ktorých bola vítaným odpočinkom pred náročným rokom, ktorý ich nepochybne čaká. Prvou zastávkou bol čarovný artikulárny kostolík v Leštinách, pokračovali sme v rodnom dome Martina Kukučína v Jasenovej a poznávanie sme zavŕšili prehliadkou Múzea P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.  Aj keď nám počasie neprialo a poniektorí sme zmokli, dobrú náladu nám rozhodne nepokazilo a už teraz sa tešíme na nové zážitky z ďalších výletov.

• Deň Radosti v priestoroch školy

• Vážení  učitelia, rodičia, deti a priatelia dobrej akcie!

Rada rodičov pri ZŠ Rajecké Teplice si Vás v spolupráci so ZŠ Rajecké Teplice dovoľuje pozvať na Deň radosti,  ktorý sa uskutoční 24. septembra 2022 od 10:00  v areáli školy.

Bližšie info v letáčiku.            Pozvanka_na_Den_Radosti_2022.pdf

• Školská jedáleň - odhlasovanie

• Vážení rodičia.

Odhlasovať deti zo stravy v školskej jedálne môžete cez webovú stránku www.jedalen.sk. Pri registrácii na túto stránku treba zadať kód stravníka, ktorý nájdete na svojom šeku. Po registrácii môžete stravníka odhlasovať / prihlasovať na stravu, získať prehľad o odberoch stravy a celkových financiách stravníka. Majte prehľad a šetrite si čas.

• Plenárne rodičovské združenie

• Vážení rodičia.

Pozývame Vás na plenárne zasadnutie Rady rodičov, ktoré sa uskutoční v utorok 20.9.2022 o 16,30 hod. v A pavilóne školy. Po tomto zasadnutí sa uskutočnia triedne schôdzky združenia rodičov v jednotlivých triedach / okrem 1.ročníka/.Tešíme sa na Vašu účasť.

Daniel Lamoš, predseda Rady rodičov

• Ďalší úspech žiaka našej školy

• Youngsta Richard Tandara – žiak 7.B triedy -  je ako z inej planéty. Vo svojich 13 rokoch dokazuje svoj talent a prepisuje históriu.

V záverečných pretekoch Slovenského pohára v zjazde na Kubínskej holi v kategórii  žiaci vyhral 1. miesto s viac ako minútovým náskokom.

S takýmto neuveriteľným časom by pokoril aj kategóriu junior, kde by získal 1.miesto a obsadil by tak aj  5.miesto v elite.

Rišo zároveň vyhral celkové hodnotenie Slovenského pohára  pre sezónu 2022.

Patrí mu náš obrovský obdiv a gratulácia.

Držme palce našim mladým športovcom.

• Ponuka krúžkov

• Vážení rodičia, milí žiaci.

V tomto školskom roku vám ponúkame tieto krúžky:

1. Biologické pozorovania - pre 5. - 9. ročník, Mgr. Užeková

2. Keď kráčaš s Bohom - pre 5. - 9. ročník, Mgr. Michalcová

3. Vybíjaná - pre 5.- 9.ročník, Mgr. Truchlíková

4. Bedminton - pre 3.- 9.ročník, Mgr.Truchlíková

5. Turistický krúžok I. - pre 5. - 9.ročník (maximálne 13 žiakov), Mgr. Svetlošáková

6. Turistický krúžok II. - pre 5. - 9.ročník (maximálne 13 žiakov), Mgr. Balážová

7. Hravá atletika - pre 1. - 4. ročník

• Školský klub detí

• Od zajtra 6.9. začína pracovať školský klub detí. Od 6,30 hod. do 7,30 hod je už otvorený ranný školský klub. Takisto po vyučovaní deti 1. - 4. ročníka odchádzajú do školského klubu. Školská jedáleň už od zajtra vydáva stravu všetkým prihláseným žiakom našej školy.

Odchody zo školského klubu sú podľa nášho školského poriadku o 13,00 hod, 14,00 hod a 15,00 hod. V čase medzi tým prebieha činnosť podľa plánu školského klubu. Preto prosíme rodičov, aby si deti vyzdvihli osobne v dané časy a nerušili prácu v klube. Dieťa môže ísť domov aj samo podľa Vášho rozpisu na zápisnom lístku do klubu. Školský klub končí činnosť o 16,00 hod.

Ďakujeme za pochopenie.

• Informácia pred nástupom do školy

• Vážení rodičia a žiaci ,

pred nástupom do školy je potrebné odoslať triednemu učiteľovi cez Edupage  písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti. Je potrebné, aby daný dokument odovzdalo každé dieťa.

Žiaci, ktorí nemajú prihlásenie na Edupage si môžu tlačivo stiahnuť  ako prílohu a priniesť ho vyplnené ráno do školy. Ak sa k tlačivu nemáte ako dostať, budú pripravené v škole, kde ich pred vstupom do budovy vypíšete.

Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.pdf​​​​​​​